Do konce září vedl Říp provizorně místostarosta Jiří Řezníček (ANO) poté, co na vedoucí místo v první polovině tohoto roku rezignoval Luděk Jirman. A to poté, co správní a dozorčí rada a městské orgány shromáždily poznatky o jeho ekonomických pochybeních. „Ta spočívala v pozměňování bankovních výpisů a dalších účetních dokladů za účelem zkreslování údajů o stavu hospodaření,“ připomíná v periodiku starosta František Padělek (Společně pro Roudnici).

Starosta dodává, že Jirman tak zakrýval zneužití finančních prostředků společnosti k osobnímu účelu, dluhy vůči státu a dalším osobám. Díra v rozpočtu podle předchozích informací přesahovala 6 milionů. Věc nyní řeší orgány činné v trestním řízení. Ty se již nejspíš také zabývají podobnými lapsy v hospodaření litoměřické destinační agentury České středohoří, kde Jirman dříve působil také jako ředitel.

Roudnické opozici se nelíbí, že mohlo zmizet tolik peněz ze společnosti, založené a financované městem. „Viníka zpronevěry v osobě bývalého ředitele máme, ten byl identifikován, ale chybí určit, kdo i přes funkční prvky dohledu umožnil vznik tak rozsáhlé škody,“ píše v sloupku v týchž novinách Radim Svoboda (ODS a KDU-ČSL). Podle něj se správní rada dopustila opomenutí a nečinnosti z liknavosti, nezájmu, nebo ze zištnosti.

Náplň destinační agentury České středohoří, která operovala z hostelu v Litoměřicích, nově zastává Regionální rozvojová agentura se sídlem v bývalých Pozemních stavbách v Ústí.
Do konkursu jde majetek destinačky České středohoří, její práci převzal kraj

Padělek spoluvinu kontrolních a řídících orgánů Řípu na defraudaci vyvrací. Ze starostových slov v úvodníku novin vyplývá, že Jirman do jisté míry klamal tělem, když Říp i v posledním období zdánlivě fungoval bezchybně. První pochybnosti o možných nekalých praktikách byly až koncem minulého roku ještě bez jasných důkazů. Ty se přitom dařilo sbírat komplikovaně, zejména vzhledem k bankovnímu tajemství.

Krizová manažerka by zatím měla Říp vést jeden rok do případného nového konkurzu. Padělek ujišťuje, že kulturní, informační, ani dopravně servisní obsahová náplň společnosti tím nijak neutrpí.