Na čtyřech scénách se vystřídá několik desítek umělců, mezi kterými nebudou chybět Gipsy.cz, UDG, Segment, Clou, David Deyl, Olga Lounová, Šárka Vaňková, Yvonne Přenosilová, Milan Drobný a další.

„V souvislosti s pořádáním akce dochází k některým omezením, především dopravním," upozornil Tomáš Pokorný, mluvčí roudnické radnice.

V centru města je na den 15.9. vyznačen zákaz stání. „Týká se to ulic Karlovo náměstí, Nerudova, Arnoštova a Michálkova.

„Parkoviště na Husově náměstí a Karlově náměstí před spořitelnou je v den pořádání akce placené a kapacita je omezená. V Riegrově, Michálkově, Řipské, Arnoštově, Nerudově ulici a na Karlově náměstí je v den pořádání akce nejvyšší povolená rychlost omezena na 30, resp. 20 km/h. Všechny autobusové zastávky na náměstí jsou přesunuty k zámecké zdi. Ve dnech 12. až 14. září a 16. – 18. září bude pro veřejnost uzavřen zámecký park v Michálkově ulici," vyjmenoval Tomáš Pokorný.

Vinobraní má kromě čtyř hudebních scén také další doprovodných program.

Letos proběhne již 8. ročník festivalu komorní hudby „Roudnické konsonance". Vystoupí Fojtův komorní sbor, vedený Jiřím a Zuzanou Zrzavých, Chorus Egrensis z Aše, vedený paní Alexandrou Benešovou a Happy Hours ze švýcarského Olten spolu se sborem Spektrum z Prahy, které oba vede Jan Staněk. Spektrum je špičkový sbor alikvotního zpěvu. Komu ten pojem mnoho neříká, neměl by si tuto příležitost nechat ujít a bude jistě udiven, co také dokáže lidský hlas. Koncerty proběhnou tradičně v galerii a římsko – katolickém kostele.

Na Karlově náměstí bude opět sraz historických automobilů Historici v Roudnici, odpoledne se uskuteční také hromadný seskok parašutistů s doskočištěm přímo na hlavní scéně Zámecký park.  Seskok proběhne v 17:20.