Jejich výběr v Ústeckém kraji je tak široký, že si vybere téměř každé dítě. Na pořádání příměstských táborů se zaměřují domy dětí a mládeže nebo volnočasové spolky.

Jedním z důvodů, proč jsou příměstské tábory stále oblíbenější, je i cena. Zatímco ceny klasických táborů se pohybují okolo čtyř tisíc korun, ty příměstské jsou výrazně levnější. Podle délky vyjdou na pětistovku až tisícovku.

Poslední volná místa na letních či příměstských táborech nabízejí Oparenské legendy v kempu Jordán, budyňské Středisko volného času pro tábor v Horní Vysoké, litoměřický Technický klub mládeže nebo DDM Štětí pro tábor v Jiřetíně. Rodiče dětí, které jezdí na tábory rády, většinou rezervují místa pro příští rok hned po skončeném turnusu.

„Největší šanci na umístění mají děti, které navštěvují naše zájmové útvary a vyvrcholením činnosti mají právě na letním táboře. Náš dům dětí a mládeže pořádá sedm několikadenních turnusů příměstských táborů. Pořádáme letní pobyt u moře a v srpnu tábor ve Svaté Kateřině v Podkrkonoší s názvem Putování za zlatým rounem, na který je přihlášeno 136 dětí," uvedla Andrea Najmanová z DDM ve Štětí.

Dům dětí a mládeže Elko v Lovosicích pořádá pět turnusů příměstského tábora s názvem Cesta kolem světa. „Příští rok nabídku letních táborů rozšíříme o výměnný tábor s partnerským saským městem Coswig," sdělila ředitelka DDM Venuše Krčmářová.

Největší tábor v regionu už dlouhá léta probíhá v Kempu Jordán v Oparenském údolí. Ve dvou dvoutýdenních turnusech v něm žije na 200 dětí, pro které už téměř 20 let připravuje zájmovou a zábavnou činnost spolek Oparenské legendy.

„Někteří z nás prošli táborem ještě jako děti, známe tu každý kámen a rádi se sem vracíme. Na první červencový turnus máme zapsáno 125 dětí, ale v srpnovém by se našlo ještě několik volných míst. Letos s dětmi budeme při táborové hře putovat vesmírem," prozradil vedoucí tábora Michal Arnold.

Unikátní příměstský tábor už třetím rokem pořádají pro děti svých zaměstnanců tři sesterské společnosti Mondi ve Štětí.

„Letos máme přihlášeno 192 dětí, které budeme poslední srpnový týden vozit za aktivitami a poučením na různá místa mimo město. Projekt je zařazen mezi bonusové programy zaměstnanců a rodiče nezaplatí za pobyt svých dětí či vnoučat ani korunu," řekla Michala Prošková, manažer komunikace s veřejností.