Lipová alej od Rovného po úpatí hory Říp se už v pátek zaplní stánky a atrakcemi. Na úpatí hory vyroste otevřená scéna, na které se od pátečního podvečera do nedělního odpoledne představí řada kapel.

Páteční hudební produkci od 18 hodin zajistí Region fest, přehlídka regionálních skupin, mezi nimi například Rosie, Josh and his fat bitches, Marry B, Noble crops či Vynález zkázy. Víkendový program proběhne ve znamení Revival Stage, v sobotu už od 11 hodin, ve 13 hodin vystoupí Lucie Revival, v 17.15 Tři Sestry Banditos, od 22 do 4 hodin ráno poběží The One Festival Warm Up, při kterém se na scéně vystřídá sedm kapel. Nedělní program odstartuje v 10.30 hodin Kata-Pult Revival z Ostravy, ve 12.30 Jiří Schelinger Revival z Prahy a ve 14.30 se na pódiu vystřídají revivalové kapely Smokie, Tina Turner, Suzi Quatro či Ina Band.

Do programu pouti se vrátila oblíbená prodejní výstava králíků, drůbeže a holubů pořádaná místní organizací Českého svazu chovatelů.

Příznivci pouťového veselí přijíždějící od Prahy můžou v neděli využít dopravy parním vlakem, který přijede do stanice Ctiněves v 11.22 hodin.

Jednodenní vstupné na pouť činí 50 a 30 Kč, třídenní 80 a 50 Kč.

Zájemci, kteří se zúčastní čtyřdenní soutěže s Deníkem, mohou mít vstupné zdarma. Stačí správnou odpověď na otázku zaslat dnes do 12 hodin na adresu: marcela.soumarova@denik.cz.

Druhá otázka vyjde zítra.

Otázka č.1: Komu je zasvěcena rotunda na hoře Říp?