Jinak tomu nebylo ani v sobotu 21. srpna dopoledne. Ještě před 11. hodinou, než stánek oficiálně otevírá, se k němu začali scházet první hosté. „Nezlobte se, musím to ještě všechno nachystat. V jedenáct začnu,“ řekl omluvně prvním zákaznicím, zatímco připravoval těsto na palačinky a uklízel stánek.

Recept na palačinky si našel na internetu a vylepšil ho. Kromě klasických ingrediencí jako jsou mouka, mléko, vajíčka, olej a špetka soli, do těsta přidává také vodu a vanilkový cukr. „Voda je tam proto, aby se tenké palačinky netrhaly. A opravdu to funguje,“ ujistil.

Na přání zákazníků plní palačinky buď nutellou s banánem a jahodami, nebo marmeládou. Přičemž oblíbenější jsou podle něj ty s čokoládovou pomazánkou a ovocem. Baviče v sobě Richard Genzer nezapře ani při práci v kuchyni a s lidmi neustále vtipkuje. „Chcete na to vesnickej kokain?“ ptal se zákaznice, když jí na tácku podával hotovou palačinku. Zaskočené ženě, však nenabízel drogy, nýbrž moučkový cukr na posypání.

Přivaděč pitné vody z vodárny Píšťany do Ústí nad Labem se rokonstruhuje. Potrubí vede přes přemostění nad řekou Labe a kompletně se vyměňuje.
Akvadukt přes Labe prochází opravou. Ve výšce se dělníci bez jištění neobejdou

Lidé mohou Geňu potkat v Píšťanech už od letošního května, kdy ho oslovil kamarád, který objekt s restaurací a hotelem koupil a chtěl pomoci s reklamou.„Představa, že bych se například fotil nahý na pokojích, se mi nelíbila, tak jsem vymyslel tohle. Koupil jsem si palačinkovač a začal se učit. První výtvory ale nedopadly úplně dobře,“ svěřil se Genzer.

Počet lidí, kteří za ním a jeho palačinkami do Píšťan dorazí, prý raději nepočítá. Myslí si ale, že většina zákazníků přijde proto, že se s ním chce hlavně vyfotit. Zájem mu však nevadí a každému kdo požádá o společnou fotku rád vyhoví. Pokud ale například zrovna netelefonuje nebo nemá fofr v kuchyni. Práce tam má totiž opravdu dost. Kromě samotné přípravy palačinek, musí sám kuchyň také uklízet, umývat nádobí a jezdit nakupovat suroviny.

„Náročnější je pro mě dělat ty palačinky, než bavit lidi na podiu. Je to něco jiného a nového a taky je to mentálně náročnější. Když uděláte blbý vtip, tak se přejde a přijde nový, ale když uděláte blbou palačinku, tak už si ji nikdo příště nedá,“ odpověděl na dotaz, zda je těžší ohánět se v kuchyni nebo vystupovat na zábavné show.

Herec a komik Richard Genzer připravuje palačinky v Marině Labe v Píšťanech.Herec a komik Richard Genzer připravuje palačinky v Marině Labe v Píšťanech.Zdroj: Deník/Michaela Rozsypalová

V nejbližší době budou moci návštěvníci mariny u Píšťanského jezera vidět Richarda Genzera také jako kapitána lodi. „Vyhlásili jsme soutěž o vyhlídkovou plavbu. Vyhrála ji jedna paní, která teď čeká na svého dědečka, až se vrátí z nemocnice. Pán dříve jezdil jako kapitán po Labi, stejně jako můj strejda. Tak se těším, až pojedu s námořníkem, který mě bude plácat přes ruce a říkat mi, jak blbě to vodím,“ poznamenal s tím, že vlastní loď má nyní v Praze, kde prochází opravou. „Za týden ji sem přivezu, ale chci se jí zbavit, protože má velkou spotřebu a navíc je pro mě zbytečně velká,“ dodal.

Vila, kterou v letech 1874 až 1875 nechala podle návrhu architekta Jana Zeyera postavit matka podnikatele a mecenáše umění Augusta Švagrovského z Roudnice nad Labem, má za sebou velmi bohatou a zajímavou historii.
V cenné vile v Bechlíně tvořil i Jan Neruda. Prázdný dům teď zarůstá křovím

Richarda Genzera, přezdívaného Geňa, mohou lidé pravidelně vídat také v televizním pořadu Partička. Po nucené covidové pauze už společně s hereckými kolegy improvizační show přivezl na řadu míst. Některá představení se odehrávala i pod širým nebem.

„Nové díly Partičky budeme točit i v dalších měsících. V rámci turné po republice se koncem roku zastavíme i v Ústeckém kraji,“ dodal Geňa. Konkrétně v Litoměřicích se bude pořad natáčet v úterý 14. prosince v kulturním a konferenčním centru.