Revolution train zavítá do Štětí v úterý 21. listopadu a zůstane tam ještě celý další den. Město na Labi se stane jednou z jeho zastávek v rámci podzimního turné. 

Chystané akceZdroj: archiv pořadatelůSpeciálně upravenou 165 metrů dlouhou vlakovou soupravu si bude moci široká veřejnost prohlédnout po oba dny v odpoledních hodinách. Dopoledne budou vyhrazena pro exkurze škol. Vstupné se neplatí.

Expozice v protidrogovém vlaku ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení o hodnotách lidského zdraví a svobody. Každý z vagonů je v podstatě multimediálním sálem. „V nich se před zraky návštěvníků v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky,“ vysvětlují zástupci Nadačního fondu Nové Česko, které vlak Revolution train provozuje.

Cílem programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti, a inspirovat jej k pozitivním životním volbám

Zdroj: Youtube

Revolution Train - trailer  Zdroj: YouTube.com/Nadační fond Nové Česko

Program trvá 100 minut a je určen pro návštěvníky od 10 let, především rodiče s dětmi. „Doporučujeme, aby děti ve věku 10 až 12 let byly doprovázeny dospělou osobou a v závislosti na počasí se teple oblékly. Rezervace míst pro veřejnost v odpoledním bloku je možná na adrese valkova@revolutiontrain.cz nebo telefonním čísle 608 405 080,“ vzkazují organizátoři.

Ředitelka Dětské psychiatrické nemocnice v Lounech Nikol Přibilová
Největší problém? Děti doma rozhodují víc než dospělí, říká dětská psychiatrička

Revolution train už v mnoha městech Česka, Slovenska a Německa navštívilo více než čtvrt milionu lidí. Provozuje ho Nadační fond Nové Česko. Pro prohlídce vlaku obvykle ve školách navazují diskuze o protidrogové problematice.

Projekt podporují například Národní protidrogová centrála, Policie ČR, či představitelé ministerstev vnitra, zdravotnictví a školství.

Mohlo by vás zajímat: Drogy, padělky, kazící se maso. Celníci kontrolovali na odpočívce D8 u Siřejovic

Zdroj: se svolením Celní správy