Za necelých 364,4 milionu bez DPH práce zrealizuje Společnost Lovosice, kterou tvoří firmy SWIETELSKY Rail CZ a EDIKT. Chystá se prodloužení podchodu a bezbariérové úpravy.

"Rekonstrukcí projdou všechna stávající nástupiště ve stanici Lovosice, jedno vnější a tři ostrovní. Nyní jsou vysoká 300 mm, nová normová výška nástupních hran 550 mm nad kolejí cestujícím umožní pohodlný nástup do moderních vlakových souprav. Zrekonstruovaná nástupiště budou mít také nové zastřešení i osvětlení," uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Vizualizace. Takto by mohla vypadat nástupiště ve stanici Lovosice.
Takto se promění lovosické nádraží. Cestující se dočkají nových nástupišť

Nyní je možný přístup k vlakům pouze po schodištích z podchodu. Ten projde celkovou obnovou a zároveň se prodlouží pod celým nádražím až k Máchově ulici. Zároveň nově dojde k doplnění výtahů, které zajistí bezbariérový přístup z podchodu na jednotlivá nástupiště. V případě 1. nástupiště nový výtah propojí podchod s výpravní budovou.

"Investice bude zahrnovat také částečnou obnovu železničního svršku kolem nástupišť a instalaci nového informačního a orientačního systému pro cestující. Dokončení úprav ve stanici je plánováno do konce letošního roku," doplnil mluvčí.