Zdroj: Youtube

Libochovický zámek je filmaři často vyhledávaný, za sebou má již velmi bohatou filmovou minulost. Láká nejen české, ale často i zahraniční filmaře. Poprvé si interiéry libochovického zámku filmaři vybrali již v roce 1974, kdy se zde natáčel celovečerní film režiséra Petra Schulhoffa Hodíme se k sobě, miláčku?

O dva roky později se zámek a jeho okolí staly dějištěm klíčových scén šestnáctého dílu seriálu 30 případů majora Zemana, který se jmenoval Dáma s erbem. O něco později s filmovým štábem zavítala do Libochovic také Marie Poledňáková, která zde točila několik scén do televizního filmu Kotva u přívozu. V roce 1984 objevil krásy zámku i Otakar Vávra, který v jeho interiérech natáčel scény k filmu Komediant.

Interiéry zámku se objevily také v detektivním seriálu Malý pitaval z velkého města, konkrétně potom v epizodě Jupiter. Detektivní zápletku měl i první film natáčený na libochovickém zámku po sametové revoluci Panenka s porcelánovou hlavičkou. V roce 1993 obsadil zámek režisér Martin Holý ml., který zde tvořil televizní film Zámek v Čechách.

O pět let později se stal kulisami Jezerní královny Václava Vorlíčka. Rok 2002 přinesl na libochovický zámek natáčení komedie Waterloo po česku. V roce 2006 zde Vít Olmer natáčel pohádku Sůva z nudlí. Ze zahraniční produkce stojí za zmínku film Mezihra v Praze, který je o W.A.Mozartovi a bude uveden v příštím roce.