Prostornější vozy budou mít i více místa na přepravu jízdních kol. Mluvčí Českých drah Robert Pagan přiblížil, že se bude jednat o dočasný provoz podle smlouvy platné do konce roku 2022. „S Ústeckým krajem současně jednáme o nové navazující smlouvě na tuto linku, která by měla zahrnovat nasazení těchto vozidel už po provedené modernizaci i po roce 2022,“ uvedl Pagan.

Modernizace má obsahovat i prvky takzvané bohemizace, tedy například dosazení Wi-Fi připojení nebo dílčí úpravu audiovizuálního informačního systému. „Dále poptáváme například i možnost instalace klimatizace, zásuvek 230 V včetně USB portů či revitalizaci čalounění sedadel a vnějšího nátěru vozidel. V tuto chvíli běží tendr na výběr dodavatele,“ doplnil mluvčí Českých drah.

Interní urgentní příjem na snímku pořízeném 5. března 2021 v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, kde ošetřují pacienty s nemocí covid-19
Nových případů covidu dál ubývá. Středeční nárůst byl nejnižší za půl roku

V uplynulých dnech si nově pořízené soupravy RegioSpider prohlédli zástupci Ústeckého kraje v čele s radním Markem Hrabáčem a vedoucím odboru dopravy Jindřichem Fraňkem.