Komise současně již podruhé certifikát obnovila firmě Chovaneček za její pršuty a fermentované uzené výrobky i za jehněčí maso. Druhou obnovu si odnesl Aleš Lípa z Podřipského pivovaru ze Ctiněvsi za svůj světlý ležák 11 a Pšeničné pivo a také zážitková akce - Roudnický košt, který se letos uskuteční 11. června ve venkovních prostorách lobkowiczkého zámku.

Nově si značku odneslo likérové víno Tergus z rodinného Vinařství Mikulenkovi z Velkých Žernosek. Víno je vyráběno z červené odrůdy Dornfelder lehkým dolihováním a následným zráním minimálně rok v dubových sudech. Jeho bílá varianta se připravuje z odrůdy Müller Thurgau. Obě vína jsou ideální v kombinaci s dobrou čokoládou. Vychutnat si je můžete přímo ve vinařství nebo objednat na jejich e-shopu.

Pivo Lanýž z minipivovaru usedlosti Dvůr Perlová voda v Kostelci nad Ohří získalo druhý nový certifikát. Pivo Lanýž se prodává jak svrchně, tak spodně kvašené o různé stupňovitosti. Jeho výjimečnost a specifický chuťový profil mu dává voda použitá k výrobě. Pochází z vlastního, přibližně 60 metrů hlubokého vrtu ve vápencovém podloží, díky čemuž je voda velmi tvrdá a minerální.

Jindra Šancová získala certifikát pro své kravské a kozí sýry, které vyrábí na Hospodářství pod Strážným vrchem v Merbolticích. Mléko pochází od vlastních zvířat, speciálně pak od mléčného kravského plemene Jersey s vysokým podílem tuku. Z kozího mléka pak vyrábí sýry s příchutí vlastních bylin či česneku ve formách žervé nebo balkánů.

Značku si odnesly také zážitky. Patří mezi ně truhlářské kurzy Jak na dřevo Jana Marka z Merboltic, které pořádá jako víkendové pobyty pro maximálně šest lidí, kteří se naučí vyrábět nábytek tak, aby vydržel pokud možno na věky bez šroubů a vrutů, ale také si v jeho památkově chráněné usedlosti odpočinou.

Certifikát dostal také History park v Ledčicích na Podřipsku. Jde o archeo park, kde si mohou nejen děti, ale i dospělí vyzkoušet sami nebo s lektorem - archeologem zkusit tuto zajímavou práci.