V kategorii měst od 10 001 do 25 tisíc obyvatel obdrželo hlasy 57 měst, mezi nimi nejvíce Kralupy nad Vltavou, Roudnice nad Labem a Slané. Tato trojice dostala příležitost rozšířit svou vybavenost o toto hřiště.

Příznivci hlasování se už nemůžou dočkat, z deseti staveb po celé ČR byly od 1. května zatím postaveny tři. V Kralupech bylo hřiště otevřeno 29. května, ve Slaném proběhne slavnostní předání 12. června, v Roudnici nad Labem se na realizaci čeká. Problém nastal při hledání vhodného pozemku.V požadované vzdálenosti od místní provozovny LIDL, kde je převážně sídlištní zástavba, město mnoho volného prostoru nemá.

„Nakonec jsme našli místo mezi panelovými domy v Bořivojově ulici a objektem v aleji 17. listopadu, který místní znají pod názvem „lékařský" dům. Výhodou je, že na pozemku původně dětské hřiště stálo," vysvětlil František Padělek, místostarosta města.

Ne každému se toto umístění zamlouvá. Lidé, kteří v této lokalitě bydlí, poukazují na hluk z dětských her, jiným se nelíbí design hracích prvků, další se obávají, že se tu bude scházet hlučná mládež, která navíc nadělá nepořádek nebo vybavení hřiště poničí. Naděžda Nováková dokonce navrhuje, aby LIDL městu věnoval 1,5 milionu korun, které dává na realizaci hřiště, a to by je použilo například na úpravu některého parku. Možná dobrý nápad, který však nezapadá do marketingové koncepce obchodního řetězce. Je otázkou, jak by asi reagovali ti, kteří se svým hlasem zasloužili o to, že Roudnice celkovým součtem přeskočila i větší města.

Od roku 2012, kdy byl projekt nastartován, bylo postaveno už 59 Rákosníčkových hřišť, v Ústeckém kraji jsou zatím jen dvě od roku 2013 v Kadani a od loňska v Litoměřicích. Podle informace Zuzany Holé, tiskové mluvčí společnosti LIDL, bude po dohodě s roudnickou radnicí hřiště slavnostně otevřeno v sobotu 25. června.