První přivedl na svět tým tamní porodnice v čele s primářem Janem Havlíkem v 9:52 hodin chlapečka s váhou 4,2 kg a mírou 52 cm. Jindříšek maminky Terezy Minárikové z Hoštky.

„Loni se u nás narodilo 320 dětí, což je počet odpovídající možnostem naší porodnice po obnovení porodů. V letošním roce by oddělení mělo projít přestavbou a modernizací tak, aby se stalo atraktivnější pro klientelu, která vyžaduje vyšší komfort. Rozhodně nechceme překročit hranici 500 porodů a chceme si zachovat atmosféru rodinného přístupu," sdělil primář Jan Havlík.

Maminka Tereza Mináriková z Hoštky byla statečná, když nám dovolila, abychom ji spolu se synkem Jindřichem, který se stal prvním miminkem roku 2015 v litoměřickém okrese, mohli po pěti hodinách po porodu představit našim čtenářům.

„První miminko se v naší porodnici narodilo ve 14:16 hodin. Holčička váží 3,53 kg a měří 50 cm. Vedle toho jsme rádi i za to, že jsme nemuseli přijímat pacienty s úrazy po silvestrovských radovánkách," uvedl Radek Lončák, ředitel Městské nemocnice v Litoměřicích.