Už teď ale mohou rodiče přihlašovat své děti, a to prostřednictvím on-line přihlášky, která je na stránkách školy www.zusltm.cz, nebo na www.izus.cz.

Jak uvedla ředitelka ZUŠ Dominika Valešková, v průběhu června bude škola přihlášené kontaktovat a pozve je k talentovým zkouškám. Výtvarný a taneční obor už termíny znají - prvně jmenovaný 27. června, taneční pak o den později. Dramatický obor pozve přihlášené na červnové termíny, nejpozději však do 30. června. Časy ještě škola upřesní. Pokud jde o pobočky ZUŠ (Terezín, Úštěk, Liběšice, Křešice, Brozany a Bohušovice), tam bude záležet na dohodě rodičů s jednotlivými pedagogy.

Muzejní noc v Litoměřicích v roce 2021.
Centrum Litoměřic dějištěm festivalu. Muzejní noc nabídne bohatý program

U hudebního oboru lze očekávat tradičně velký zájem o hru na klavír, větší šanci zapsat se však budou mít zájemci o studium dalších, především dechových a smyčcových nástrojů, kde je nabídka bohatší.

Rodičům i dětem mohou pomoci v rozhodování nadcházející veřejná vystoupení žáků v Máchově divadle – taneční obor se představí v úterý 17. května v 18 hodin, hudební ve stejném čase o den později. Ve čtvrtek 26. května pak v kině Máj zahrají učitelé ZUŠ nejmladším žákům základních škol.

V tomto školním roce navštěvuje litoměřickou ZUŠ téměř tisíc žáků. Škola, která loni oslavila 120 let své činnosti, dosahuje každoročně výborných výsledků v krajském i celostátním měřítku.

Miroslav Zimmer