Videem se v neděli 14. dubna pochlubilo litoměřické turistické informační centrum. „Jde o dvouminutové video, jehož prostřednictvím představujeme Litoměřice jako město, kde se snoubí krásná zákoutí a unikátní přírodní památky s aktivním životním stylem. Jednoduše řečeno, potěší jak srdce milovníka architektury, tak i milovníka přírody nebo vášnivého cyklistu či turistu,“ charakterizovala Eva Břeňová, vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu, dílo, které pro město natočila společnost Wow Productions.

Krátké záběry ve videu přibližují i prvky grafického vizuálu města. Končí romantickým objetím mladého muže a ženy na Radobýlu při západu slunce se sklenkou vína, jehož hrozny zrály na zdejších vinicích.

Podívejte se, jak se snímek povedl.

Zdroj: Youtube

Litoměřice propagační video  Zdroj: YouTube.com/Město Litoměřice

Novinka se už zároveň může pochlubit zajímavým oceněním. „Litoměřice získaly jedno z prvních míst udělovaných v rámci 9. ročníku celorepublikové soutěže propagačních materiálů Turistpropag. Nejvyššího uznání odborné poroty se městu dostalo v kategorii propagačních videí, kdy na druhém místě se umístily slovenské Košice a na třetím severočeský Most,“ prozradila Eva Břeňová.

Právě ona společně s marketingovou manažerkou města Annou Jančurovou převzala o víkendu cenu na slavnostním večeru zahajujícím veletrh Regiony v Lysé nad Labem. V jedenácti kategoriích soutěžily více než dvě stovky zaslaných propagačních materiálů. Nechyběly ani regionální potraviny.

„Oceněné video je určeno pro letošní turistickou sezonu, kterou Litoměřice startují v sobotu 27. dubna ve 13 hodin na Střeleckém ostrově pestrým programem,“ uvedl starosta Litoměřic Radek Löwy, který společně s biskupem Stanislavem Přibylem akci u přístaviště lodě Florentina zahájí. Její součástí bude odemčení Labské stezky, plavby lodí, minitrh regionálních produktů a doprovodný kulturní program vrcholící hudebním vystoupením skupiny No Headache.

Mohlo by vás zajímat: Tak to vypadá v podzemní nacistické továrně Richard u Litoměřic

Zdroj: Deník/Karel Pech