Město Lovosice ve spolupráci s obcemi Malé Žernoseky a Lhotka n. L. plánuje u Labe vytvoření nové tRasy za 15 milionů korun. Pokud dostanou dotace, mohl by být nový úsek o délce 2 684 m hotový už v tomto roce.

„Nová cyklostezka má vést z lespoarku Osmička k přístavišti v Malých Žernosekách, kde je možnost napojení na cyklostezku na Most a Českou Lípu a dále na páteřní cyklostezku vedoucí ze SRN do středních Čech,“ přiblížil vedoucí odboru regionálního rozvoje a správy města MěÚ Lovosice Martin Dlouhý.

Vybudování nového povrchu by mělo být přínosné, neboť pohyb cyklistů po silnici I/30 je velmi nebezpečný. Na břehu Labe bude nová cyklostezka vyhovující.

„Bude tu kvalitní povrch jako v lesoparku Osmička, vhodný pro bruslaře, cyklisty a chodce. Součástí bude i mobiliář jako jsou lavičky, koše a zeleň,“ přiblížil dále Martin Dlouhý.

Celý projekt je nyní ve fázi územního řízení a pokud město dostane dotaci na vybudování stezky (může žádat až letos), mohla by být cesta hotova do listopadu 2010.

„Povodí Labe je budování cyklostezek na cestách podél Labe nakloněno. Spolupracujeme s městy, která mají zájem využívat naše pozemky pro cyklistiku. Podpora rekreace a sportu je součástí našich aktivit,“ uvedl Jindřich Zídek, ředitel závodu Dolní Labe.

Obec M. Žernoseky vidí v nové cyklostezce také přínos. „Vždy jsme se snažili jednat s Lovosicemi o tom, aby tam ta cyklostezka vedla. Lovosice potřebují napojení na další cyklostezky a Žernoseky to také zatraktivní,“ uvedl starosta obce Petr Liška.