Svůj první příměstský tábor se odhodlala letos zorganizovat základní a mateřská škola ve Mšeném - lázních. K zajištění využila dotaci od Ústeckého kraje, zaměřenou na volný čas. Podporu při zajištění programu našla v Lázních Mšené a u místní TJ Sokol.

Zájem o tábor projevilo na 23 dětí, především žáků 1. stupně ZŠ. „Tábor jsme nazvali Každý den je jedinečný, to proto, že děti prožívaly každý den něco nového. Střídali jsme rukodělné práce s aktivním pohybem. Účastníci si domů odnesli vlastnoručně vyrobené předměty z keramiky či z textilu a spoustu zážitků například z výletu do Litoměřic, kam jsme se jeli vykoupat a děti přitom neodradilo ani mimořádně deštivé počasí. Zážitkem byla i návštěva místních lázní, kam jsme docházeli na oběd. Největší zájem však měl o bubnování, které nám přijel zorganizovat Václav Valda z České Kamenice, který se věnuje muzikoterapii," říká vychovatelka školní družiny Olga Marejková, které při organizaci pomáhaly kolegyně Michaela Novotná a Klára Wasylyszanová.

Škola dosáhla na dotaci od Ústeckého kraje i v minulém roce, kdy získala prostředky na vybavení výtvarných dílen. Také díky tomu má dnes velmi dobře vybavenou keramickou dílnu, o kterou je také ze všech kroužků největší zájem.