Jediné volné místo zbývá jen v druhém týdnu. Několik volných míst je ale ještě ve čtvrtém a pátém prázdninovém týdnu.

V Trendu připravili nabídku příměstských táborů jen na první prázdninový měsíc a každý týden bude různě tematicky zaměřený. Děti se zabaví například s Asterixem a Obelixem  nebo Harry Potterem. Čeká je taky poznávání Země nebo plavba na Charlotte.

Denní program  začíná vždy v půl osmé ráno a trvá do půl třetí odpoledne. Za každý den rodiče zaplatí sto korun. V ceně je započítané pití, oběd, materiály i výlety.

V litoměřickém Rozmarýnu se příměstské tábory konají po celé prázdniny. Ředitelka Zuzana Bendová uvedla, že o volná místa se tam rodiče dětí nemusí obávat.

„Kapacitu příměstských táborů nemáme nijak omezenou. Na některé termíny se nám hlásí i třicet dětí. Ale máme dostatek vychovatelek," uvedla.

Příměstské tábory v litoměřickém Rozmarýnu podle ředitelky Zuzany Bendové nejčastěji navštěvují děti z prvního stupně základní školy.

Rodiče je tam mohou přihlásit  do poloviny června. Navíc si mohou vybrat týdenní turnus nebo podle výběru na jednotlivé dny. Pobyt dítěte rodiče denně vyjde na stokorunu. Cena se ale může i zvýšit, a to podle aktivit, kdy děti vyrazí například na výlet. „Pro děti je připravený program na každý den vždy od 6,30 do 16 hodin," doplnila Bendová.

Každý z osmi prázdninových týdnů bude v Rozmarýnu vždy jinak tematicky orientován. Hned v prvním týdnu si děti vyzkouší tvorbu vlastního filmu. V rámci filmového týdne je čeká také výlet do České televize. Pracovníci domu dětí připravili na léto také spoustu turnajů a zajímavých výletů. A v horkých dnech se počítá i s návštěvou koupaliště.

V litoměřickém domě dětí připravili příměstský dětský tábor i na tento pátek, kdy většina škol vyhlásila ředitelské volno. Od sedmi do patnácti hodin se tam děti mohou těšit na sportovní hry nebo hledání pokladu v blízkém okolí.

Dům dětí Elko v Lovosicích přijímá přihlášky na příměstské tábory pouze do 17. května. Ředitelka Venuše Krčmářová informovala, že tábory jsou nachystané na pět týdnů a začínají 14. července.

„Některé termíny už máme obsazené více a některé méně. Je to dáno tím, kdy si rodiče dětí vybírají dovolenou," vysvětlila Krčmářová a dodala, že příměstské tábory nebudou v letošním roce nijak tematicky zaměřené.

„Spíše se chceme přizpůsobovat počasí, ale většina aktivit počítá především s pobytem venku," doplnila Krčmářová.

Ve Štětí se příměstským táborům věnují jen okrajově. Potvrdila to ředitelka tamního domu dětí a mládeže Drahomíra Pistorová.

„Rodiče mají zájem hlavně o klasické tábory, kdy děti odjíždějí na deset až čtrnáct dní. Takových táborů pořádáme letos hned několik a je o ně velký zájem," řekla Pistorová. Příměstský tábor se ve Štětí bude konat pouze v týdnu od 18. do 22. srpna.