Kromě sociálních demokratů jsou na kandidátce i známí politici severočeských regionálních hnutí ProMOST, Ústecké fórum občanů a nezávislí kandidáti.

I přes prozatímní stopku bude ale projekt Lepší sever pokračovat. Potvrdil to v sobotu 4. června Miroslav Andrt, předseda Krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji. Jak uvedl ve svém stanovisku, nezná zatím ani důvody, které republikové předsednictvo ČSSD k takovému kroku vedly. Rozhodnutí ale respektuje. „Budeme chtít od našich vrcholných představitelů a členů předsednictva, kteří návrh našeho kraje odmítli, aby nám toto své nestandardní rozhodnutí a zásah do autonomie kraje vysvětlili. V nejbližší možné době proto svoláme krajské předsednictvo ČSSD, kam pozveme i členy nejužšího vedení ČSSD,“ konstatoval Andrt.

Hora Říp - ilustrační foto
Archeologové zvou na prohlídky. V Ústeckém kraji na sedm zajímavých míst

O Ústeckém kraji hlasovalo přibližně 50 členů širšího republikového předsednictva ČSSD. Server seznamzpravy uvedl, že se měli jednotliví členové vyjádřit korespondenčně v průběhu pátku 3. června. V sobotu 4. června dopoledne pak byly známy výsledky hlasovaní.

Volební koalice s názvem Lepší Sever se tvořila postupně už od loňského podzimu. Lídrem má být náměstek hejtmana a litvínovský zastupitel Martin Klika z ČSSD. Primátor Mostu Jan Paparega (ProMost) obsadí třetí místo kandidátky hned za náměstkyní ústeckého primátora Věrou Nechybovou z UFO. Podle Kliky má nový subjekt šanci uspět, protože za ním stojí zkušení lokální politici.

Lepší Sever se už začíná vyhraňovat a kritizuje českou vládu. Třeba za to, že nedostatečně řeší sociální problémy a že kvůli koronavirovým kompenzacím bere peníze samosprávám.  Volby do zastupitelstva Ústeckého kraje proběhnou 2. a 3. října 2020.

Obžalovaný u ústeckého soudu
Otec třásl s kojencem tak silně, až zemřel, tvrdí obžaloba u ústeckého soudu