Krajská zdravotní provozuje v Ústeckém kraji síť sedmi zařízení - nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově, Rumburku a Litoměřicích. Jediným vlastníkem jejích akcií je Ústecký kraj.

close Ondřej Štěrba, už bývalý předseda představenstva Krajské zdravotní. info Zdroj: se svolením Ústeckého kraje zoom_in Ondřej Štěrba, už bývalý předseda představenstva Krajské zdravotní. Dosavadní předseda představenstva MUDr. Ondřej Štěrba na mimořádném jednání z rodinných důvodů rezignoval, informovala v pondělí 1. července Petra Roubíčková, mluvčí Krajské zdravotní. „Na post předsedy představenstva byl s účinností od 2. července na návrh dosavadního předsedy zvolen Ing. Jakub Komárek, který získal jednomyslnou podporu všech členů představenstva,“ doplnila Roubíčková.

„Z vážných rodinných důvodů se aktuálně nebudu moci věnovat Krajské zdravotní tak, jak moje dosavadní funkce vyžaduje. Proto jsem požádal o uvolnění z funkce předsedy představenstva Krajské zdravotní a zůstanu nadále jeho řadovým členem,“ vysvětlil krok Ondřej Štěrba.

Nový předseda Jakub Komárek získal plnou podporu. „Děkuji kolegům za důvěru. Členem představenstva Krajské zdravotní jsem od června 2021, takže s odpovědnostmi ve funkci předsedy jsem velmi dobře obeznámen. Bude také zachována i potřebná kontinuita práce představenstva na aktuálních úkolech před nadcházejícími krajskými volbami, ze kterých vzejde i nové představenstvo,“ komentoval volbu.

Ekonom Jakub Komárek pochází z Litoměřic. Aktuálně žije v obci Klapý, kde je zastupitelem a předsedou finančního výboru. Je také místopředsedou investiční a majetkové komise Ústeckého kraje.

Z Litoměřic pochází i Ondřej Štěrba. Také on je v místním zastupitelstvu. V lékařské praxi je specialistou v oboru gastroenterologie. Tento obor se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu.

Mohlo by vás zajímat: Středohoř už dohlíží na krásné České středohoří. Jeho sochu odhalili v Hlinné

Akademický sochař Libor Pisklák hovoří o nové soše Středohoře v Hlinné. | Video: Deník/Karel Pech