Na vodu se pustily nejpilnější a nejrychlejší veslařské dračí týmy z celé republiky, mezi nimi i několik týmů z Litoměřicka.

Vesel se v posledním závodě Grand Prix v kategorii mix (posádky smíšené z mužů i žen) na 200metrové trati chopili sportovci týmu Města Štětí, Mondi Štětí, Draci Mnetěš, Votroci z Litoměřic, Hroši z Litoměřic, posádka Lafarge Cement, Sokola Roudnice a Dragonteam Předonín, který byl se svým celosezónním umístěním na druhém místě v DBGP a prvním místem v České národní lize pro Litoměřicko zlatým želízkem v ohni.

Předonínští v závodě zabojovali a postoupili do finále, kde nakonec ze šesti nejlepších týmů ČR urvali třetí místo. Titul mistra ČR získala posádka GRC Nymburk, druzí skončili Draci Znojmo.

O tom, že bronz není pro Předonínské jen náhodná výhra, svědčí dlouhodobé umístění v posledních ročnících DBGP i nasazení tohoto týmu v soutěžích. Dragonteam Předonín vévodí i tabulce s počtem startů, kterých absolvoval celkem 12 a nešidí ani přípravu.

„Trénujeme dvakrát týdně, už od začátku dubna. Letos máme odjetých 12 závodů,“ potvrdila Alena Němečková z předonínského týmu.

Poslední jízda v Račicích místním drakům opravdu sedla i délkou trati. „Jezdí se ještě na 1 km nebo 2 km, ale dvoustovka je ze všech stanovených tratí nejlepší,“ prozradila Němečková.