Začneme výletem na Milešovku. Od letošního května nabízí nové zázemí pro turisty. Zázemí je otevřeno denně od 9 do 16. Zvolíme-li si pro výlet na Milešovku sobotní den, můžeme využít Středohorského motoráčku, kterým se dopravíme z Litoměřic do Lovosic. V Lovosicích se napojíme na zelenou turistickou značku a vydáme se směrem Malé Žernoseky do Opárenského údolí, odkud nás povede modrá trasa.

Podřipský a Středohorský motoráček nabízí řadu zastavení. Jedná se o sobotní trasy Podřipského motoráčku; Hněvice (Štětí) – Roudnice n. L. – Libochovice – Litoměřice a sobotní trasy Středohorského motoráčku se směrem Lovosice – Most a zpět. Neděle obnáší trasu Litoměřice – Roudnice n. L. – Hněvice (Štětí). Součástí obou motoráčků je přívěsný vůz Bixeum, který nabízí cestujícím drobné občerstvení.

Pro milovníky cyklistiky se nabízí Labská stezka, která v loňském roce doznala změn ve formě vybudování nových úseků. Veškeré aktuální informace o stezce naleznete na ceskestredohori.info.

U cyklistiky a turistiky ještě zůstaneme, a to s nabídkou Cyklobusu i pro pěší do Českého středohoří a Kokořínska. Cyklobus i pro pěší se těší oblibě již několik let. Je určen nejen pro cykloturisty, ale také pro pěší. Vyrazit můžete do oblastí Mukařov, Kletečná, Štětí, Doksy  a dalších.

Pro milovníky historie můžeme doporučit návštěvu památek či přírodních zajímavostí. Z webu ceskestredohori.info vybíráme Litoměřice a jeho expozici s názvem Důl Richard v proměnách času.  A z perly severu – města Litoměřic, se přesuneme do Roudnice nad Labem.  Zde se nabízí návštěva románského hradu, který během úterý až neděle nabízí prohlídky s ochutnávkami vín, nebo můžeme navštívit hned kousek vzdálený Lobkowiczký zámek.

Další turistické cíly a výlety naleznete na portálech cestovního ruchu ceskestredohori.info nebo na stredohori-podripsko.cz, kde naleznete také jízdní řády motoráčků i cyklobusu.