Soutěž České televize, probíhající od 1. 7. do 28. 8., která navazuje na úspěšnou soutěž pro děti „Zachraňte duhu", organizuje v Litoměřicích Centrum cestovního ruchu prostřednictvím jím provozovaného infocentra.

Smyslem hry je vybídnout malé i velké diváky ČT k prázdninovým výletům. Děti mají za úkol zastavit spolu s rodiči rebelující roboty, kteří chtějí ovládnout svět. K tomu je potřeba vyrazit na tři výlety a na nich získat tajná hesla.

„Po republice je síť zhruba 160 míst, kde mohou rodiny s dětmi získat unikátní heslo do hry. Jedním z takových míst je i naše turistické informační centrum," uvedla Hana Mildová, vedoucí litoměřického infocentra, kde zájemci obdrží soutěžní list s heslem a tajenkou, která je provede městem Litoměřice.

K úspěchu v prázdninové hře je třeba získat alespoň tři herní kódy. Každý soutěžící obdrží jedno modré heslo z letáku, který dostane na hradě či v muzeu, jedno žluté heslo např. z městského informačního centra a jedno zelené heslo z kešky ukryté v přírodě. Mapa všech zapojených institucí a kešek bude od 1. 7. k dispozici na www.decko.cz/div. Zde budou ke stažení i kompletní pravidla celé soutěže o zajímavé ceny

.