Předsedkyně spolku Jarmila Jandová uvedla, že opravy budou zahájené během léta. „Díky dotaci, příspěvku obce Křešice a církve můžeme nechat opravit krov a instalovat táhla pro příčné sepnutí kostela. Tím se zabrání dalšímu zvětšování puklin v klenbách a současný stav se již nebude zhoršovat," vysvětlila Jandová s tím, že k chybě v konstrukci krovů došlo zřejmě při opravách a rekonstrukci střechy v minulosti.   Obavy, že k praskání zdiva dochází kvůli nestabilnímu podloží se tak naštěstí nepotvrdily. Z havarijního programu ministerstva do Zahořan poputuje 350 tisíc korun.

Obecní úřad v Křešicích přispěl spolku částkou 135 tisíc korun. Stejnou částku jako obec poskytla také církev, která je majitelem objektu.Dohromady bude na opravy použito 485 tisíc korun. Spolek také na sklonku loňského roku vyhlásil veřejnou sbírku s názvem Zahořanský kohout. Prostředky z ní putují dále na záchranu kostela. Ke včerejšímu dni bylo na kontě sbírky zhruba 26 tisíc korun.

Kulturní dědictví chtějí zachránitKostel je kulturní památkou od roku 1958. Po celá léta však kostel chátral. Nyní je téměř v havarijním stavu. Omítka je opadaná, rozšiřují se pukliny a déšť smývá reliéfy a další ozdoby. Spolek pro Zahořany usiluje o jeho záchranu. 

Spolek dále plánuje provést ještě zpevnění klenby, tak aby už nehrozilo upadávání cihel . „Abychom mohli efektivně využívat dotace, musíme zpracovat podrobnou dokumentaci a projekt. K tomu potřebujeme sehnat zhruba 70 tisíc korun," doplnila Jarmila Jandová. Letos na jaře se v kostele konal také velký úklid. Sešlo se tam asi dvacet dobrovolných hasičů ze Zahořan, kteří z kostela uklidili letité nánosy prachu a holubinců a také vyvezli hromadu sutě. Interiér kostela je nyní upravený, ale lidé dovnitř mohou z bezpečnostních důvodů nahlédnou pouze ze zádveří kostela.

Vůbec poprvé se letos v památce konala akce Noc kostelů. Veřejnost tak vnitřek kostela viděla poprvé po šedesáti letech. „I přes velkou nepřízeň počasí přišlo 239 lidí. Kvůli dešti však musel být zrušen doprovodný program, pořádaný kvůli havarijnímu stavu objektu pod širým nebem," řekla Jandová s tím, že připravený program se uskuteční v náhradním termínu u příležitosti svátku Nejsvětější Trojice.

V neděli 15. června se tam od 10 do 18 hodin návštěvníci mohou těšit na bohatý program například v podobě tvořivých dílen, kde si vyzkouší výtvarný tisk linorytu, barvení mandal ve tvaru kostelních vitráží nebo si zkusí práci malíře fresek. Připravená je také dobrodružná stezka rytíře Jana de la Crone a posezení u opraveného křížku nad kostelem.