O odstranění se v uplynulých dnech postarali zaměstnanci technických služeb, kteří čekali na vhodné počasí. Bylo totiž zapotřebí suché počasí, které speciální technologie fungující na principu otryskávání pískem skleněnými kuličkami vyžaduje.

Podle ředitele technických služeb Iva Elmana je graffiti ve městě nekonečný problém. „Je to pořád dokola. Deset jich za rok odstraníme a dvanáct až patnáct jich přibude. Například sochu rudoarmějce v Jiráskových sadech zbavujeme nápisů pravidelně,“ nastínil Ivo Elman. Pracovníci technických služeb likvidují nasprejované nápisy jen z budov, které jsou v majetku města. Kromě zdí, se jedná také o sochy, schodiště či zábradlí.

„Takové práce jdou pomalu. Snažíme se být velmi opatrní, řekl bych až jemnocitní,“ dodal Elman. Proškoleni na takovou činnost mají technické služby dohromady tři zaměstnance, kteří se ale věnují i jiné činnosti, jako je zimní údržba nebo sekání trávy.

Vedení města zároveň žádá obyvatele, aby byli více všímaví. Nelegální sprejerství patří mezi trestné činy a následný postih by mohl působit i jako prevence. „Veškerou trestnou činnost bohužel nelze zachytit na kamerách. Máme jich přes tři desítky a sleduje je jeden pracovník. Pomoc občanů by tak byla velkým přínosem,“ sdělil velitel strážníků Ivan Králik.