Autor textu Michael Mohr poslal řediteli státního podniku Jiřímu Nedomovi omluvný dopis; kdyby tak neučinil, Povodí se s ním chtělo soudit. Omluvu ČTK potvrdil Mohr i mluvčí státního podniku Jan Svejkovský. Podle Svejkovského v dopise Mohr uvedl, že petici napsal v rozčilení po opakovaném vytopení své chalupy.

"S panem Nedomou jsem se dohodnul, přes svou právničku jsem mu poslal omluvný dopis. Ohledně petice nebudu nic dalšího podnikat," řekl ČTK Mohr, o obsahu dopisu ovšem mluvit nechtěl. "Předpokládám, že bude časem zveřejněný," dodal. Sdílnější byl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. "Byla tam zmínka o tom, že petice vznikala v době, kdy byli její autoři několikrát vyplavení. V době, kdy to vznikalo, byla vypjatá situace," řekl ČTK Svejkovský.

Petice vzbudila rozruch na konci srpna, několik týdnů po ničivých povodních, které postihly Děčínsko a Liberecko. Podle signatářů zanedbávalo Povodí Ohře údržbu koryt, což zesílilo ničivou sílu vody. Archy s několika stovkami podpisů pak organizátoři předali ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (TOP 09). Zároveň vyzvali vládu, aby zkontrolovala hospodaření společnosti. Za petici se už dříve postavil starosta Markvartic na Děčínsku Petr Hodboď a údajně i dalších sedm starostů.

Vedení povodí si to ovšem nenechalo líbit a vyzvalo autory, aby petici stáhli a veřejně se omluvili, jinak by se prý mohl státní podnik soudit. "Vedení firmy zvažuje konat právní kroky proti tvůrcům petice za poškozování dobrého jména Povodí Ohře. Naši práci nyní velice ztěžuje fakt, že tento vykonstruovaný obsah petice vznikl. V této situaci je velice obtížné přesvědčovat veřejnost o skutečnosti, že údržba na vodních tocích ve správě Povodí Ohře byla a je prováděna pravidelně a zodpovědně," uvedl 16. září v tiskovém prohlášení Svejkovský.

Petice vytýkala povodí, že zanedbalo údržbu koryt. Podle signatářů zastihla povodeň řeky nepřipravené a zanesené. "Několikrát jsme společně se starostou Hodboďem žádali povodí, dokonce i osobně na generálním ředitelství, aby toky potoků a říček upravili, vždycky jsme byli ujišťovaní, že je všechno v pořádku," citoval na konci srpna Mohra Děčínský Deník. Před 50 lety byly podle něj dna říček a potoků o půl metru až metr níž, než nejsou jsou nyní.