Molo u veslařského klubu na Střeleckém ostrově bylo skoro pod vodou už na Štědrý den. Zvýšený stav vody platí také pro ramena Labe například u areálu letního koupaliště.

Do velké obytné lodi Princess Elbe II na Lodním náměstí musí posádka přes rozlité Labe v holínkách. Soustředí se na co nejpevnější uvazování říčního kolosu. Podobně velká loď Florentina už měla odjet na kotviště.

Hasiči se už na Štědrý den pustili do stavby protipovodňové stěny v Křešicích.
Labe v Litoměřicích je na druhém povodňovém stupni. V příštích dnech má pršet

Po poledni v Litoměřicích zasedala povodňová komise. Na jednání se podle Miroslava Letafky z městského útvaru obrany a krizového řízení sešli zástupci hasičů a policie i Povodí Ohře a Povodí Labe.

V oblasti se předpokládá, že řeka vystoupá ještě o metr výš. Záleží na srážkách a odtávání sněhu. Nyní městská policie vyrozumívá zástupce ohrožených organizací. Technické služby odstraňují popadané stromy a další překážky.

V Lovosicích uzavřeli cyklostezku do Malých Žernosek a stavějí protipovodňové zábrany kolem sila. Podle informací Deníku se čeká, o kolik ještě půjde voda nahoru.

Stavba protipovodňové stěny v Křešicích na Litoměřicku.
FOTO: V Křešicích staví protipovodňovou stěnu, lidé mají zůstat v klidu

Prozatímní prognóza je ještě o metr. V případě vyšší hladiny budou stavět také protipovodňovou zeď vzadu za Lovochemií směrem na Prosmyky.

V Křešicích dnes dostaví zbytek hradítek protipovodňové stěny. Hasiči jsou u potoka připraveni na stavění hráze a přečerpávání stoupající vody zpět do Labe. Rybáři na poli mezi Třebouticemi a Křešicemi by si měli odtáhnout karavany.

Zlobí také Ohře. U Libochovic směrem na Louny už zatopila voda některé zahradní chatky.

Mohlo by vás zajímat: Skauti zapalovali svíčky Betlémským světlem, tradiční akce podpořila hospic

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín