Vydat se individuálně do humanitárního skladu v kostele na litoměřickém Kapucínském náměstí nemá příliš smysl, dobrovolníci z Diecézní charity holínky či čistící prostředky nevydají. Spíše sporadicky.

„Lidé by nám museli poměrně složitě dokazovat, že byli vytopeni a jsou postiženi povodní. Naše pomoc je tedy koordinována prostřednictvím vyplavených obcí," sdělila dobrovolnice Pavla Hampton. „Ovšem lidé z Litoměřic, Velkých Žernosek, Žalhostic nebo Píšťan se na nás mohou obracet přímo."

Vesnicí rekordmanem jsou Křešice. Dokonce pro místní mateřskou školku jsou v kostele připraveny darované věci. „Dary nám vozí jak lidé, tak hodně obce či různé organizace. Aktivní je třeba město Česká Kamenice," prozradila Pavla Hampton. „Máme zájem o mnoho věcí, ale určitě ne o nábytek či oblečení. Ošacení by nám lidé nosit neměli."

Podle dobrovolnice je momentálně akutní nedostatek antibakteriálních mýdel, de-sinfekcí jako gelů na ruce, gumovek a holínek větších velikostí určených převážně pro muže, chloraminu, košťat, plechových a kovových lopat, protiplísňových prostředků, velkých pytlů, gumových rukavic či stěrek a repelentů proti komárům.