11. ročníku národní výstavy a 12. ročníku mezinárodní přehlídky se zúčastnilo bezmála 5 100 psů z ČR a dvanácti evropských zemí.

„Je to samozřejmě rekord náš, za kterým je třeba vidět práci nejen organizačního štábu, ale více jak 200 dobrovolných pořadatelů, ale také rekord Ústeckého kraje a jedna z největších účastí i v celé ČR. Vedle zhruba 2 540 vystavovatelů a jejich rodinných příslušníků si nenechalo výstavu ujít dalších nejméně 5 000 milovníků zvířat. Každý den bylo možné se podívat na chovatelské výsledky ve 270 plemenech uznaných FCI i národních, které na uznání ještě čekají. Podařilo se nám k posuzování v kruzích, v sobotu i v neděli jich bylo v provozu 44, zajistit na 50 zkušených rozhodčích nejen z ČR, ale i z dalších devíti států Evropy. Nejlepší jedinci si z výstavy odváželi tituly nebo poháry ze soutěží,“ uvedl Josef Němec, ředitel výstavy.

Tradiční doprovodnou akcí výstavy byl 28. ročník okresní přehlídky mysliveckých trofejí, kterou pořádal Okresní myslivecký spolek ve spolupráci s městskými úřady Litoměřice, Roudnice n. L. a Lovosice. V patře pavilonu D bylo k vidění téměř tisíc trofejí ulovených v honitbách litoměřického okresu.

Vedle trofejí srnčích, dančích a mufloních zde byly zbraně černé zvěře, trofeje lišky, jezevce, a dokonce jednoho jelena uloveného ve Snědovicích.

Václav Sedlák