„Sára byla první den po operaci trochu malátná, zotavila se ale rychle. Teď už normálně jí. Je vidět, že jí noha bolí, občas se ozve. Já jí moc dobře rozumím sama jsem po operaci kolene. Máme za sebou první kontrolu, vše zatím vypadá dobře," řekla Jitka Kostolníková.

To potvrdil také ošetřující veterinář Marek Káninský. „V pondělí jsme sundali obvaz. Žádné komplikace se zatím nevyskytují. Teď nezbývá, než čekat. Fenka má nařízený klid, bere antibiotika, chondroprotektiva a speciální veterinární granule," upřesnil veterinář a dodal: „Jednalo se o náročnější operaci kolenního kloubu, který uvolnily prasklé křížové vazy. Zpevnili jsme jej. Ošetřili jsme také vnitřní meniskus. Podobná operace čeká fenku i na druhé noze."

Za operaci, stravu i doplňky výživy vděčí Sára čtenářům Deníku, které zaujal její příběh.

Desetiměsíční kříženka rotvajlera byla opuštěná, nalezená a zachráněná s těžkým zraněním, aby se její zachránci vzápětí dozvěděli, že bez operace nebude moci žít. Poprosili o pomoc Litoměřický deník a veřejnost.

Zpráva o osudu mladé Sáry se začala šířit po internetu i sociálních sítích. Lidé se rozhodli pomoci a přispět Sáře na nákladnou operaci, která ji zachrání od bolesti a následné eutanazie. Přihlásilo se více než 150 čtenářů, kteří bezprostředně poslali finanční dar na Sářinu operaci. Vybralo se přes 60 tisíc.

„Dáváme dohromady jmenný seznam dárců. Operace obou kolen bude stát 18 tisíc. Za další peníze jsme nakoupili speciální krmivo a doplňky. Zbylé dary půjdou na pomoc opuštěným zvířatům," vysvětlil veterinář Marek Káninský, který se rozhodl okamžitě jednat a Sáře i jejím zachráncům pomoci.

Příběh Sáry od začátku. Jak to bylo?Štěstí v neštěstí měla desetiměsíční fenka Sára. Kříženku pravděpodobně někdo vyhodil z auta. Utrpěla vážné zranění, zmatená pobíhala po frekventované silnici u Třebenic. Tam si jí všiml projíždějící Tomáš a spolu s kamarádkou Jitkou Kostolníkovou fenku odvezl do útulku. Následně se dozvěděli, že Sára má přetržené křížové vazy a bez nákladné operace nebude moci žít. Rozhodli se fence pomoci, ale nikdo jim nechtěl vyjít vstříc. Svůj příběh řekli třebenickému strážníkovi, který je dovedl za místním veterinářem. Oslovili Deník…