Litoměřičtí kriminalisté zde v pátek odhalili pěstírnu marihuany. Při domovní prohlídce zajistili 190 rostlin konopí.

„Rostlinky byly v různých fázích růstu. Policisté na místě zajistili i technologické zařízení k pěstování rostlin. Sušený materiál bude podroben odborné expertíze ke zjištění účinné THC látky," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Podle odhadů by za zabavené rostliny drogoví dealeři utržili i stovky tisíc korun. Policisté zabavený materiál zabalili do papírových pytlů a odvezli do policejních skladů, kde budou uložené před likvidací. K té ve většině případech dochází ve spalovnách.

Všech 190 rostlin konopí se nacházelo v bývalém bunkru o velikosti přibližně 40 m². Do něj se vcházelo přes původní vzduchotěsné ocelové dveře. Vchod byl vysoký přibližně tři čtvrtě metru, takže při vstupu bylo nutné se sehnout. Pěstitel měl v místě připravené konve s hnojivem.

Povedeného „zahrádkáře" se dostihnout nepodařilo. Podle informací Deníku by se s největší pravděpodobností mělo jednat o Vietnamce.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pachateli hrozí odnětí svobody až na pět let," dodala mluvčí.