V tomto týdnu mohli lidé u přechodů pro chodce vidět policisty, kteří v rámci projektu Zebra se za tebe nerozhlédne připomínali především školákům, jak bezpečně přecházet vozovku. Celorepubliková preventivní akce je zaměřena na kontrolu dodržování pravidel pro přecházení pozemních komunikací a na odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech.

Slogan Zebra se za tebe nerozhlédne má připomenout, že vstupem na silnici bez rozhlédnutí člověk riskuje vlastní život. V rámci této akce každý oslovený školák dostal jako dárek reflexní předměty a také letáček s potřebnými informacemi.

Zdroj: Youtube

Policie ČR: Zebra se za tebe nerozhlédne  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

Do celorepublikového projektu jsou rovněž zapojeni žáci třetích a čtvrtých tříd některých základních škol. Žáčci obdrželi pracovní sešity, které je provázejí celým školním rokem. Jednotlivá témata jsou zpracována podle ročních období a přibližují žákům problematiku v dopravním prostředí, ale i osobního bezpečí pro daný kalendářní měsíc. Do projektu mohou učitelé zapojit i rodiče, žáčci mohou se sešitem pracovat také v družinách a zájmových kroužcích.

Pracovní sešit je volně ke stažení také na internetu. A to dokonce i v ukrajinštině.

Mohlo by vás zajímat: Street art na vsi. Umělkyně protestuje proti skácení lípy u Úštěka

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín