Sejít se s přáteli a známými ke konci dne a společně s ostatními si ještě před vypuknutím vánoční mánie zazpívat několik koled. Láká vás tato představa? Můžete být u toho. Stačí se přihlásit k naší akci vyplněním jednoduchého registračního formuláře na webu denik.cz/cesko-zpiva-koledy.

Zazpíváme si mimo jiné Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. Zpívání zakončíme písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

Již teď víme, že si 13. prosince v 18 hodin společně zazpíváme na litoměřickém Mírovém náměstí, kde vám také rozdáme zpěvníky s texty koled. Očekáváme vás několik stovek, se zajištěním akce nám pomůžou Zahrada Čech a Centrum cestovního ruchu.
Na krásnou předvánoční atmosféru této akce si dobře vzpomíná Petra z Litoměřic.

„Rozzářený vánoční strom, betlém, spousta malých zpěváčků a šikovní předzpěváci,“ ohlíží se Litoměřičanka.

Zpívat s námi budou i svěřenci dětského domova v ulici Čelakovského. Kromě toho se bude zpívat na Václavském náměstí v Lovosicích, v křešickém kostele Navštívení Panny Marie, na návsi u kapličky v Polepech, na schodech u kostela v Terezíně, u kostela sv. Prokopa ve Střižovicích a u stromečku na návsi v Úpohlavech.

Loni si zazpívalo koledy s Deníkem na Litoměřicku přes 1 200 lidí. Na Mírové náměstí v Litoměřicích dorazilo odhadem 300 lidí. V Roudnici nad Labem zpívalo 210 lidí, v Terezíně více než 150, ve Mšeném-lázních 90. Jiné akce byly spíš komorní. V Kyškovicích si vloni zazpívalo 25 lidí, v Hrobcích 11 lidí.

Do společné akce se zapojili také senioři v domovech důchodců v okrese stejně jako děti z mateřských a speciálních škol.

Akce proběhne v podvečer 13. prosince po celém Česku. Na Staroměstském náměstí v Praze se k lidem přidá Petra Janů, v Ústí nad Labem kapela Vypsaná fiXa, v Plzni soubor Čechomor.

„Loni se do této unikátní akce zapojilo 120 tisíc lidí,“ shrnuje ředitel redakcí Deníků Roman Gallo, který se těší na její další ročník.