Připomnělo to, že podzemní kontejnery přímo v městské památkové rezervaci byly od počátečního návrhu až po konečnou realizaci terčem hlasité kritiky určité části Litoměřičanů. Záhy potom, co téma odpadu na náměstí v úterý opět vzbudilo zájem na sítích, odpad zmizel. A firma FCC BEC zároveň vyvezla celý obsah všech čtyř kontejnerů.

Lidé v nich odpad zjevně třídí. Nejvíc plné, až přeplněné, byly ještě před úterním odvozem lovosickou firmou kontejnery na papír a na plast. Do těch na sklo a kovy by se toho ještě docela dost vešlo. Svoz podzemních kontejnerů je ve městě jednou týdně. Stání na náměstí ale pravidelně kontrolují i Technické služby, a to preventivně i na oznámení.

Lžíce bagru se hladově zakousla do dlažby v městské památkové rezervaci, Litoměřice budují podzemní kontejnery přímo na Mírovém náměstí.
Kam s ním? Sklo, papír, plasty vyhodíte na náměstí, staví tu podzemní kontejnery

„Pořádek na náměstí je pro nás z hlediska reprezentativnosti města prioritou,“ říká místostarosta Petr Panaš (Naše Litoměřice) s tím, že prohřešek může neukázněné občany přijít až na 50 tisíc korun.

Odkládání odpadu vedle podzemních kontejnerů radnice řeší s městskou policií i odborem životního prostředí. A to ať už z hlediska udělování pokut či větší četnosti svozů.

Mohlo by vás zajímat: Dobrá zpráva pro otužilce v Litoměřicích. Na ostrově jim budují převlékárnu

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín