V sobotu se neuskuteční například dětský den na Písečném ostrově v Litoměřicích. „S ohledem na nepříznivou předpověď počasí se přesouvá datum konání,“ oznámilo vedení města na svém facebookovém účtu. Místo této soboty se mají děti těšit na sobotu 22. června.

Stejně na vidinu silného deště zareagovali v Bohušovicích nad Ohří. Tam se připravovaly atrakce pro omladinu na hřišti Slavoje Bohušovice. Na skákací hrady, soutěže, střelbu ze vzduchovky a další kratochvíle si budou muset děti počkat ještě týden. „Z důvodu předpovědi špatného počasí se dětský den přesouvá na neděli 9. června od 14 hodin,“ vzkázali pořadatelé.

Dětský den s piráty přesouvají pořadatelé ve Štětí. „Nepříznivá předpověď počasí přesouvá dnes, v pátek 31. května, plánovaný Dětský den s piráty na nový termín! Tím je pátek 14. června od 15 hodin. Omlouváme se za komplikace a věříme, že děti si svůj svátek užijí v teple a v suchu v náhradním termínu,“ zveřejnila v pátek 31. května štětská radnice. „Film Kung Fu Panda 4 se speciálním vstupným 70 korun, se v Městském kině ve Štětí promítat BUDE!“ ujistila zároveň.

Fotogalerie: Dětské dny na Litoměřicku se přesouvají

Termín akce se stejně přesouvá také v Račicích. „Z důvodu předpovědi nepříznivého počasí se akce Dětský den v Račicích přesouvá na neděli 9. června od 14 hodin. Místem konání je fotbalové hřiště, vstupné je zdarma,“ informovalo vedení obce Račice na svém webu.

Plánovaný dětský den v indiánském duchu se v původním termínu neuskuteční ani v Doksanech. Nový termín zní 28. června.

Prozatím bez náhrady zrušili sobotní akci v Hlinné.

Český hydrometeorologický ústav očekává v Ústeckém kraji v noci z pátku a v sobotu zataženo s deštěm nebo občasným deštěm, na severu srážky jen místy. K ránu přibývání deště. Přes den pak teploty 16 - 19 °C, zataženo s deštěm, zejména v Krušných horách místy i vydatnějším, ojediněle bouřky. K večeru od jihovýchodu ubývání srážek.

V neděli má být na území kraje oblačno až zataženo, v noci a ráno přechodně na většině území s občasným deštěm, odpoledne od severozápadu přeháňky, místy bouřky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.  

zdroj: chmi.cz