Zdejší Tělocvičná jednota Sokol patří mezi žadatele o dotace, jejichž projekty byly letos Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR zastaveny. Na proplacení generální opravy umělého povrchu atletického oválu, která činí zhruba půl milionu korun, musí sokol hledat prostředky jinde. Rozhodnut ale je, že do konce října podá na ministerstvo novou žádost.

Oprava dráhy se musela provést, má se totiž dělat pravidelně každé dva roky, Tyršův stadion měl prodlevu sedm let.

„Firmě jsme zatím zaplatili 150 tisíc korun ze svého rozpočtu a jsme rozhodnuti oslovit o pomoc naši župu. Pokud se to nepodaří, chceme požádat o vyrovnání rozpočtu Ústecký kraj. Město nám přispívá na provoz za využívání stadionu v sezoně za základní školy a veřejnost. Za střední školy, jejichž zřizovatelem je kraj, však platby nedostáváme. Na vyrovnání nákladů nám tak chybí asi třetina financí. Nechceme omezit školy, ale financování provozu stadionu se musí už konečně vyřešit,“ zdůrazňuje starosta TJ Sokol Vojtěch Válek.

Sokolové si ztěžují, že to není fér, aby jedni nepřispívali a oni museli poctivě platit za každou hodinu sportování ve školních tělocvičnách.

Tyršův stadion je přes prázdniny uzavřený z důvodů oprav, ale také proto, že ostatní prostory využívají oddíly. Tento týden je zde příměstský tábor zaměřený na tenis, poté ho vystřídá soustředění mladých atletů. Školy ho mohou využívat opět od září do konce října.

Stav objektu v roce 2006, kdy měl ještě střechu.
V části roudnického pivovaru by mohla parkovat auta
Sportovní hala se bude opravovat.
Sportovní hala u Tyršova stadionu se začne opravovat