Většina pneuservisů však současný tlak nezvládá, lidé na výměnu pneumatik musejí čekat i několik dní.

„První volný termín máme ve středu. Ještě před týdnem byl absolutní klid, ale jakmile se ochladilo, tak začala jezdit spousta řidičů kvůli výměně pneumatik. Nestíháme,“ sdělil v pátek odpoledne Milan Koudelka z roudnického pneuservisu.

Podobná situace panuje také v ostatních částech okresu. Do konce minulého týdne jsme přezouvali zimní pneumatiky pouze jedinému zákazníkovi. V současné době nestíháme. Nápor řidičů je opravdu veliký,“ uvedl René Fidler z lovosického autosalonu Okim.

Silničáři již kvůli sněhu vyrazili

Řidiče nahnal do pneuservisů prudký pokles teplot v posledních dnech a příchod sněhových přeháněk. Průměrná denní teplota se v posledním týdnu na Litoměřicku pohybovala přibližně do čtyř stupňů.

Odborníci přitom radí přezouvat pneumatiky na zimní při teplotách pod sedm stupňů. Obavy řidičů nejsou zbytečné. Do terénu již vyrazili dokonce i silničáři.

„Vyráželi jsme s technikou do okolí Lovečkovic, Mukařova a Lbína. Na silnici II/240 z Mukařova do Lovečkovic se kvůli silnému větru tvořily až metrové závěje. V místě byly nasazeny nejen automobily s pluhem, ale také sněžná fréza,“ informoval Vlastimil Filous, vedoucí výroby litoměřického provozu Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

V pohotovosti jsou silničáři také nyní. „Na víkend máme vyhlášenou pohotovost,“ ujistil Vlastimil Filous.