Ten litoměřický otevře pro veřejnost v pátek 4. června. Po celé letní prázdniny bude bazén i sauna v provozu bez obvyklé odstávky. V případě, že nenastane nějaká nepředpokládaná legislativní či technologická komplikace, otevře roudnický bazén v sobotu 5. června.

Příjezd k bazénu v Roudnici budou komplikovat stavební práce. Kvůli rozšíření komunikace u přechodu pro chodce je omezen průjezd ulicí Roudnická. Její část od silnice číslo 240 až po krytý plavecký bazén je tak dočasně otevřen pouze pro autobusy a vozy Integrovaného záchranného systému.

„Od vědomického penzionu je Roudnická ulice označena jako slepá, nicméně kolem bistra U Sumce až na "vorovku" je průjezd od starých Vědomic stále možný. Objízdnou trasou, vedoucí ulicí Ke Statku okolo česačky, se tak bez obtíží dostanete až na parkoviště krytého plaveckého bazénu, které by stavba neměla nijak omezit,“ informoval mluvčí města Jan Vancl a dodal, že zhotovitel má na dokončení stavby dvouměsíční lhůtu. Obci Vědomice však přislíbil dokončení prací do konce června.

Návštěvníci musí při vstupu do krytého bazénu doložit negativní test na koronavirus z oficiálního odběrového místa, potvrzení o očkování nebo o prodělaném covidu v posledních 180 dnech.