Do laické hlasovací a ochutnávací soutěže první z nich už nominovaly své favority. Jedná se většinou o speciály, které se vyznačují nejen svým složením, chutí či barvou, ale i zajímavými jmény. Mezi nimi jsou například následující: Matouš (Černá hora), Magistr Edward Kelley (Mostecký kahan), Živa (Lužiny), Podřipský summer (Podřipský rodinný) nebo Medovinový speciál (Slepý krtek).

S nimi svedou bitvu favorité z Lounského žejdlíku, Blahovaru, Nové Paky, Monopolu Teplice, Konrádu a Kláštera. Seznam soutěžících piv ještě není konečný, uzávěrka přihlášek je až na místě. Vylosovaný hlasující z řad návštěvníků obdrží cenu přímo od pivovaru, jehož pivní favorit zvítězí.

Ve hře jsou ceny od upomínkových předmětů, sklenic, piva až například po Kurz vaření piva v hodnotě dvou a půl tisíce korun.

Soutěž o lístky

S Litoměřickým deníkem se na litoměřické pivní slavnosti můžete dostat zcela zdarma. Stačí do čtvrtečních 12 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování. Odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu jaroslava.bruzlova@denik.cz.

Otázka zní: Jaké zvíře má v názvu jeden z pivovarů?