„Radnice nás požádala, abychom pivovar oplotili. Kusy pivovaru však dopadají mnohdy až za oplocení. Toto řešení se nám proto zdá nedostačující," vysvětlil ředitel městských služeb Martin Chudoba.

Tuto situaci přednesl před dopravní komisí. „Opadávající části budovy se při dopadu na zem roztříští
a zasahují ještě větší plochu. Městské služby proto navrhly, zda by nebylo rozumné a 
z dopravního hlediska schůdné zjednosměrnit komunikaci u pivovaru tak, aby se oplocení dalo posunout více do silnice," vysvětlila mluvčí Roudnice nad Labem Klára Kolorosová. „Komise se s naším názorem ztotožnila. Požadavek přednese příští středu na zasedání rady města," dodal  Martin Chudoba.

Problém s chátrajícím pivovarem se vleče již několik let. Naděje na jeho záchranu svitla, když jej město získalo do svého vlastnictví. Zadlužená Roudnice však záhy zjistila, že nejjednodušším řešením bude pivovar znovu prodat. Neměla pro něj využití ani 
finance. „Vlastníme velké množství majetku, který je potřeba opravit a který, na rozdíl od pivovaru, slouží lidem. Ten je třeba upřednostnit," upozornil v listopadu zastupitel Jan Dobiáš. „Záměr prodeje je stále platný. Přihlásil se pouze jeden zájemce. Nespecifikoval však způsob využití, nepředložil ani cenovou nabídku," sdělila mluvčí Kolorosová.

Aby pivovar dále nechátral, nařídil NPÚ majiteli objekt zastřešit. Město proto nechalo vypracovat projekt. V současné době je v přípravě výběrové řízení na dodavatele stavebních prací.

Doposud Roudnice pivovar zafinancovala více než osmi miliony korun.

Vývoj kauzy:

1996 – Pivovar koupil John Bailey. Jeho záměrem bylo vybudovat zde multifunkční objekt. Od té doby se však nezměnilo nic. Pivovar chátral.
2010 – Město poručilo rozebrat 
a odstranit střechu. Spekulovalo 
o demolici. Vznikla petice na záchranu památky.
2011 – Město se rozhodlo pivovar zachránit, přistoupilo k zabezpečení a zajištění objektu.
2012 – Na pivovar se vyhlásila exekuce. Město jej vydražilo za 
3,3 milionu. Přišla nutnost pivovar zastřešit. Město památku nabídlo k prodeji.