Při posledních regulérních volbách v září v roce 2022 v Píšťanech kandidovalo pouze sdružení Pro naše Píšťany. Největší podporu získala Iva Hyšplerová a stala se starostkou, ale loni po skandálu s podezřením na machinace s obecním účetnictvím na funkci rezignovala. Funkce složili i další čtyři zastupitelé a vedení obce se tak stalo neusnášeníschopným.

Lidé volili i v Libochovanech, kde posledně postavili kandidátku Nezávislí a získali tři mandáty. Alternativa pro Libochovany a Řepnici získala čtyři mandáty a pro Vlastimila Vrbenského i křeslo starosty. Zastupitelstvo ale do dalších regulérních voleb nevydrželo ani v této obci. Nyní vedle Alternativy kandidovalo sdružení Libochovany - Řepnice Společně.

Volební účast v Píšťanech se vyšplhala na 69,73 %. Vítězně z nich vyšla strana Čas na změnu (62,01 %) s osmi mandáty, o mandát méně získala strana Pro lepší Píšťany (37,98 %).

V Libochovanech byla volební účast 67,58 %. Volby zde skončily jasným vítězství strany Alternativa pro Libochovany a Řepnici (75,68 %) se ziskem šesti mandátů, zatímco politické uskupení Libochovany - Řepnice Společně (24,31 %) obdrželo pouze jeden mandát.