Stavební práce začaly v prosinci 2018. „Do března 2020 ve spolupráci s partnery a s dodavateli dokázala společnost dokončit všechny potřebné stavební objekty a nainstalovat technologii potřebnou pro zahájení provozu pily,“ řekla Petra Greksová, mluvčí jednoho ze společníků, firmy Eco-Investment.

Na stavbě trvající přes rok se podílelo zhruba 300 různých firem z ČR i několika dalších evropských zemí se skoro 1 500 zaměstnanci. Labewood v současné době zaměstnává 130 lidí. V příštím čtvrtletí se zaměří na zvyšování výroby a nárůst počtu interních zaměstnanců na 160.

Současná situace ovlivněná šířením choroby covid-19 poznamenala také LABEWOOD. „Zatím ale žádný ze zaměstnanců nebyl infikován,“ ujistila Greksová s tím, že prioritou v těchto dnech zůstává i na nové pile ve Štětí zdraví všech pracovníků.

Štětské papírny mají v Labewood čtvrtinový podíl, 37 procent má průmyslově-investiční holding s dlouholetými zkušenostmi v oblasti zpracování dřeva a celulózy Eco-Investment, 32 procent rakouská dřevařská firma Holzindustrie Mareschi a zbytek evropský dodavatel dřeva UniTimber.