„Na kandidátce jsem nominován jako lídr hnutí Starostové a nezávislí v Ústeckém kraji. Tedy jako lídr hnutí, které je smluvním partnerem strany TOP 09," konstatoval Petr Liška. „Nominaci vnímám jako příležitost hájit zájmy a potřeby obcí a měst, které byly důvodem pro vznik našeho hnutí."

V první desítce budou mít zástupce i Lovosice. Na sedmém místě bude Zdeněk Šoral, zastupitel Lovosic a předseda regionální TOP 09 na Litoměřicku. „Starostové spoléhají na neokoukané politiky působící dlouhodobě v regionu Ústeckého kraje na komunální úrovni měst a obcí," uvedl Zdeněk Šoral.

Podle Petra Lišky žádný kandidát nemá nic jisté, i když je na kandidátce třeba na prvním místě. „Věřím, že voliči budou vybírat takové osobnosti, za kterými je vidět dost práce, zkušeností a jejichž dosavadní působení v práci pro veřejnost lze ověřit. Z tohoto pohledu se nemám za co stydět," dodal.

V první desítce kandidátů TOP 09 bude i starosta Dušníků Stanislav Hodík. Lídrem kandidátky bude lounský radní Michal Kučera. Trojkou kandidátky bude radní z Teplic Petr Měsíc (oba za TOP 09).

A jak probíhaly nominace na kandidátku? „Nominační proces byl jednoduchý. Své kandidáty navrhla TOP 09, totéž hnutí Starostové a nezávislí. Pozice na kandidátce byly jen věcí politické dohody," nastínil starosta Malých Žernosek.

V roce 2010 měla TOP 09 v Ústeckém kraji volební výsledek kolem 13,27 procenta, tehdy získala dva mandáty.

Petr Liška