Vedení lovosické radnice nechalo opravený dům na jediný den otevřít, aby do něj lidé mohli nahlédnout ještě předtím, než se do něj nastěhují knihy. Městská knihovna a informační centrum by v nových prostorách měly oficiálně fungovat od 1. listopadu.

„Pfannschmidtova vila je jedním z mála historických domů v Lovosicích. Od roku 2007 se na její opravu vedení města snažilo získat dotaci. Marně. Vloni jsme proto zahájili rekonstrukci z vlastních peněz," řekla při slavnostním proslovu současná starostka města Lenka Lízlová (ČSSD).

Při stříhání pásky jí asistovala například krajská radní Jitka Sachetová (KSČM) či komunistický poslanec Josef Šenfeld. Možnost do vily po pěti letech od odchodu lékařů znovu nahlédnout poté využila řada obyvatel města i návštěvníků z okolí.

Jako zdravotnické středisko dům sloužil více než šedesát let. Lidé při dnu otevřených dveří proto nejvíce vzpomínali, v jaké místnosti sídlil jaký lékař.

„Opravený hlavní sál je skvostný. Pokud se v něm mají konat i svatební obřady, věřím, že o něj bude mnohem větší zájem než o starou obřadní místnost na radnici," zhodnotila provedené úpravy Pavla Olejníková z Lovosic.

Sál však má do budoucna sloužit i pro koncerty, výstavy a další kulturní a společenské akce. Do ostatních prostor třípodlažní budovy se v říjnu přestěhuje knihovna s turistickým infocentrem a Czech Pointem.