O případu jsme informovali v úterý. Ještě ten den si ředitel Základní školy Husova Roman Tlustoš myslel, že dlužnou částku budou muset vymáhat soudní cestou. „Velké naděje si ale neděláme," řekl. Peníze na účet školy nakonec ve středu ráno dorazily. „Tímto je pro nás tedy celá záležitost uzavřená," dodal.

Přes 15 tisíc korun prý však bývalý nájemce kempu Petr Ipser stále dluží Sokolu Terezín, který má areál v majetku. Sám Ipser to odmítá. „V kempu jsme udělali kus práce. Žádné peníze tedy již nedlužíme," řekl Ipser.

Současně tvrdí, že kemp na konci týdne neopustil, aniž by majitele informoval. „Rozhodně jsem neutekl. Dlouhodobě jsme se Sokolem vedli spor o výši nájmu," uvedl.

„Nakonec jsme se domluvili, že k 31. 5. nájemní smlouvu vypovíme," uvedl Ipser.

Podle starosty Sokola Romana Vítka výše dlužné částky však platí. Popírá i ostatní tvrzení Petra Ipsera. „Z nájemní smlouvy pro pana Ipsera vyplývala povinnost do majetku trvalého charakteru určitou částku měsíčně investovat.  S naší spoluúčastí. Některé opravy navíc začal bez domluvy. Například v recepci tak teď máme místo podlahy jenom suť," uvedl Vítek.

Podle Romana Vítka také není pravdou, že by předání kempu proběhlo zcela v pořádku. „Pan Ipser se ve čtvrtek sbalil a zmizel. Do soboty jsme jej pak uháněli, aby nám kemp předal. Dodnes nám nedodal některé věci, které chybí," sdělil Vítek. Do dnešního dne má prý vrátit požární knihu. „Drobnosti, jako kliky nebo zámky u dveří jsme mu prominuli," řekl Vítek.

Předseda Sokola také odmítá, že by spory o výši nájmu byly dlouhodobé. „O snížení nájmu přišel pan Ipser žádat na začátku května poté, co jej nezaplatil. Jeho splatnost přitom byla k 20. 2.," tvrdí Vítek.

První zájezd sezony
Za úspěch nakonec považuje alespoň to, že své peníze získali zpět školáci.

„Poslal jsem je v úterý. Tento školní zájezd byl první v sezoně. Nikdo před nimi o své peníze za ubytování či stravu nepřišel. To odmítám," dodal Ipser. Toto nedorozumění nakonec potvrdil i Vítek.