Dnes například na letišti dosedl americký dvoumotorový bombardovací letoun B-25 Mitchell a také stíhací letoun, který sloužil především v druhé světové a v korejské válce, Corsair. Už v pondělí tam přivítali posádku turbovrtulového lehkého útočného a pozorovacího letounu OV-10 Bronco.

Hlavní program tohoto svátku nejen českého historického letectví se však odehraje v sobotu 25. a v neděli 26. června. Návštěvníci se v letovém programu mohou těšit mimo jiné na dvoumístný větroň Let L-13 Blaník, na kterém se představí dvojice ve skupině RedBull a v sólové akrobacii Miloše Ramerta. Dále třeba na jednomotorový dvoumístný cvičný letoun užívaný ve druhé světové válce North American T-6 Texan nebo na britský palubní stíhací letoun vyvinutý během druhé světové války Hawker Sea Fury.

Jednou z doprovodných akcí Memorial Air Show 2022 v Roudnici nad Labem je mistrovství republiky v bezmotorovém létání.
Na roudnickém letišti se koná mistrovství republiky v akrobacii kluzáků

V letovém programu nebude chybět ani akrobacie na padácích, kterou bude předvádět Compact Skydive Team. Kromě historických letounů se představí také současná techniky Armády České republiky i sportovní akrobatická letadla a mnoho dalšího.

Organizátoři také připravili bohatý kulturní program. Jeho součástí budou soutěže o hodnotné ceny. V sobotu v poledne tu vystoupí zpěvačka Lucie Bílá a poté s programem pro děti Magda Reifová a Petr Vacek. Poteší i Aleš Cibulka se svou talk show nebo kapela Pozdní sběr.