Štětská radnice informovala o výsledku hlasování v takzvaném participativním rozpočtu. V něm mohli místní občané vybírat mezi pěti návrhy, které může městská pokladna zafinancovat.

V hlasování zvítězily dva projekty na vylepšení odpočinkových zón. Jeden se týká prostoru zvaného Placák a počítá s osazením laviček, ohništěm a odpadkovými koši pro rozšíření možnosti setkávání občanů u ohně a opékání buřtů. Získal v součtu 176 hlasů, konkrétně 193 kladných a 17 záporných.

„Druhým projektem je zvelebení odpočinkové zóny Lesní hřiště ve Stračí. Tento prostor nabídne příjemnější prostředí pro aktivní odpočinek dětí i dospělých,“ uvedli pracovníci úřadu ve Štětí. Také tady má dojít ke stejné úpravě, jako v prvním případě. Pro bylo 193, proti 24 hlasů, výsledek je tedy konečných 169 hlasů.

V minulých ročnících participativního rozpočtu uspěla třeba instalace houpacích sítí na Střeleckém ostrově.
Studánka, discgolf, Severka. Litoměřičané hlasují o 10 projektech pro město

Na „nevýherních“ místech skončily návrhy na poesiomat (144 hlasů), zvelebení relaxační zóny v prostoru za kryty Civilní obrany Tuláků a Otevřeného klubu mládeže (67 hlasů) a úpravu odpočinkového místa s krytým posezením u Domu s chráněnými byty v Horově ulici (9 hlasů).

„Vaše účast a hlasování byly klíčové pro výběr těchto projektů, které přispějí ke zlepšení kvality života v našem městě. Těšíme se na zahájení prací a na to, jak se tyto nové odpočinkové zóny stanou oblíbeným místem pro všechny obyvatele,“ vzkázala radnice občanům.

Výsledky eurovoleb na Litoměřicku.
Volby do Evropy na Litoměřicku: Většinu okrsků ovládlo ANO, v Hlinné měli remízu

Veřejná anketa probíhala celý měsíc květen. V rozpočtu Štětí bylo vyčleněno celkem 300 tisíc korun. Každý občan města mohl nejprve nominovat nějaký projekt, poté se hlasovalo. Lidé mohli jednotlivým projektům přidělit až 3 hlasy, a to 2 kladné a 1 záporný.

Mohlo bly vás zajímat: Nemohli prodávat venku, začali zvát lidi k sobě. Víno teď pijí k hudbě a divadlu

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín