„Znovuotevření lesoparku záleží na tom, jak dopadnou dendrologické posudky. Snažíme se, abychom je dostali co nejdříve. Zatím čekáme," řekla Jana Hejdová z lovosického městského úřadu.

Právě riziko pádu stromů či jejich částí stojí za současnou patovou situací. Město sice nemůže lidem zabránit, aby do lesoparku nechodili, ovšem areál uzavřít nelze. „Zákazové cedule tam nejsou. Když jsme je tam dali, stejně během chvíle zmizely," vysvětlila Hejdová. „Zákaz vstupu na Osmičku trvá, lidé to vědí, jsou informováni."

Lesopark Osmička v Lovosicích

Přesto lze spatřit, jak na Osmičce se procházejí lidé, sedí na lavičkách či venčí psy. „Stále je vstup do lesoparku na vlastní nebezpečí," upozornila vedoucí odboru vnitřních věcí z městského úřadu. „Samozřejmě, že lidé na Osmičku stejně chodí. Proto bychom rádi lesopark zprovoznili v srpnu."

Lesopark bude uzavřen minimálně do konce července. Město zatím nechystá ani úklid chodníků či laviček.

„Udělali jsme první úklid ihned po opadnutí vody. Prolézačky a lavičky se stříkaly vodou, i když to není vidět," uznala Jana Hejdová z lovosického městského úřadu. „Hlavní úklid lesoparku Osmička je naplánován v souvislosti s akcemi, které jsou na srpen připraveny."

Kvůli dvěma povodňovým vlnám byl na Osmičce zrušen třeba rockový festival Altros. Podle pořadatelů je náhradní termín festivalu naplánován na 17. srpen.

Lesopark Osmička v Lovosicích