„Přesto ale ulici Budovatelů čeká ještě několik týdnů prací. Stavbyvedoucí na setkání v rámci kontrolního dne však potvrdil, že momentálně rozebrané chodníky i parkovací místa by měly být hotovy do konce května,“ uvedl Vancl.

V těchto dnech také stavebníci pokračují s usazováním nových obrubníků v ulici Školní. Oproti původnímu plánu však navážou také prostorem mezi základní a mateřskou školou. Ten měli sice naplánovaný až na letní prázdniny, ale vzhledem k aktuální situaci, kdy je provoz škol omezen či zrušen, bylo možné zvolit už dřívější termín.

„Firma tak nejprve kompletně dokončí Školní ulici a poté bude postupně pokračovat Stadickou až ke křižovatce se Špindlerovou třídou,“ popsal Jan Vancl s tím, že na křižovatce všech tří opravovaných ulic, kde je v současnosti skladován stavební materiál, dočasně zůstane provizorní zpevněný povrch, který bude vyasfaltován až právě společně se Stadickou ulicí.

Stavební práce odstartovaly na začátku března. Projekt, kromě realizace nových povrchů, přesně vymezuje stání pro osobní auta, prostor pro cyklisty i chodce a v neposlední řadě řeší také systém zadržování dešťových vod v místě stavby. Výsadba zeleně je naplánována na podzim.