Náklady se odhadují na 50 milionů korun. „Jedná se o kompletní rekonstrukci střechy objektu gymnázia, úpravy dispozic především v podkroví a výměnu veškerých vnitřních inženýrských sítí v objektu včetně souvisejících prací,“ uvedl vedoucí oddělení mediální komunikace z Krajského úřadu Ústeckého kraje Martin Volf.

Rozpočtové náklady oprav se pohybují kolem 50 milionů korun včetně DPH. S ohledem na stávající situaci ve stavebnictví je možné, že cena, která vzejde z veřejné zakázky, bude vyšší.

Mýtický Adam byl stvořen z hlíny a hlína je tou naprosto nejzákladnější surovinou. Keramička Blanka Němcová ji v Levíně na Litoměřicku používá k výrobě unikátních keramických objektů.
Umělkyně v Levíně maluje ohněm, vypálenou keramiku leští v klíně. Cena? Dohodou

Celková doba realizace vzejde rovněž z veřejné zakázky. „Dle našeho odborného odhadu se pohybuje kolem 15 měsíců za předpokladu, že bude stavební firmě k dispozici celá budova najednou,“ dodal Volf.

Ředitelka gymnázia Radka Balounová plánovanou revitalizaci školy potvrdila. „Ale termín počátku oprav je teprve v jednání,“ dodala.

Adéla Valušková