„Na místo jsme vyslali tři záchranné jednotky. Z Lovosic, Litoměřic a Roudnice. Všichni zranění jsou podle mých informací při vědomí. Přesto jsme požádali Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje o evakuační autobus, kterým jsme zraněné převezli do nemocnice, kde pro jistotu podstoupí lékařské vyšetření," sdělil Petr Bureš, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Část dětí si stěžovala na brnění končetin. „Nešlo o žádný případ bezvědomí, šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně," řekl Petr Bureš.

Jak dále uvedla Šárka Poláčková, mluvčí policie, mělo dojít k poruše na elektroinstalaci. „To jsou prvotní informace, nicméně událost je ještě čerstvá a bude dále vyšetřována," dodala mluvčí policie.

K události mělo dojít přímo při koupání. Zraněni měli být lidé a děti, kteří se nacházeli ve vodě v bazénu. „Naše jednotky na místo nebyly povolány, pouze jsme zapůjčili autobus a přepravili děti do nemocnice," řekl Deníku Lukáš Marvan, mluvčí hasičů.

Jak se podařilo zjistit, většina dětí neskončila v litoměřické nemocnici. "Přijali jsme pouze tři děti. Proběhla vyšetření, děti jsou bez komplikací. Ponecháváme je v nemocnici na pozorování, což je běžná záležitost. Rodiče byli obeznámeni," sdělil Deníku Radek Lončák, ředitel litoměřické nemocnice. Zbývající děti přepravili záchranáři do roudnické, teplické a ústecké nemocnice.

Co přesně se stalo, zjišťují kriminalisté. Podle prvních informací záchranářů zřejmě natekla voda do šachty s elektrickým vedením.

Tábor slouží pro dětské pobyty už od roku 1962. Nachází se v Oparenském údolí mezi obcí Oparno a Malé Žernoseky.